Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Юридична допомога при ДТП

фото юридична допомога при дтп

До речі, корисно знати, що в Правилах дорожнього руху під ДТП мається на увазі будь-яке, навіть мінімальне (подряпина, невелика вм’ятина, пошкоджена гума) пошкодження транспортного засобу, який стався в процесі руху. Тобто, ви можете понести досить суворе покарання (аж до позбавлення прав) тільки за те, що, виїжджаючи з гаража, трохи подряпали бічне дзеркало.

Вирушаючи на автомобілі по своїх справах, ніхто не може бути застрахований від того, що в будь-яку хвилину може потрапити в ДТП в якості потерпілого або винного. Раптовий удар ззаду при зупинці на світлофорі, або аварія через раптово вискочив на великій швидкості назустріч малолітнього мажору можуть підстерігати вас в будь-який момент. Як же поводитися відразу після події, щоб максимально захистити себе в ситуації, що склалася? – Все залежить від того, в яку саме ситуацію ви потрапили, але в будь-якому випадку юрист по ДТП може надати дієву допомогу. Розглянемо докладніше різні види пригод, що супроводжуються пошкодженням транспортного засобу і загрожують здоров’ю людей:

1. Чи відноситься ситуація, в яку ви потрапили до ДТП?
Як вже було зазначено раніше, до ДТП відносяться тільки ситуації, що виникають при русі транспортного засобу. Все інше (скло, розбите м’ячем під час стоянки автомобіля, капот, пошкоджений зломленій бурею гілкою і ін.) Класифікується Кримінальним кодексом, як заподіяння матеріальної шкоди.

2. Шахрайство з підставою.
Так звані «підставляли» спеціально підставляють свій автомобіль під удар, щоб потім вимагати гроші. Вони діють, як правило, швидко, не даючи схаменутися і зателефонувати в поліцію. При відсутності у «клієнта» грошей, вони забирають паспорт або ще щось важливе в заставу, пропонуючи відразу ж поїхати за необхідною сумою.

Якщо ви зрозуміли, що маєте справу з «підставлялами», постарайтеся замкнутися в машині і набравши «102» повідомте, що ви зазнали розбою і вимагання. Далі запишіть номер автомобіля, його марку і колір. Щоб затримати вимагачів, повідомте їм, що ви подзвонили родичам або друзям, і вони повинні підвезти гроші.

Іноді в найнеобхідніший момент виявляється, що батарея вашого телефону повністю розрядилася. В такому разі не подавайте виду, імітуйте розмову і «знімайте» злочинців, перебуваючи в закритій машині. Боячись розборок з поліцією, вони, скоріше за все, поїдуть, а ви знайдете можливість зателефонувати в поліцію.

3. Після ДТП вам пропонують вирішити ситуацію без поліції.
Звичайно, розібратися між собою при обопільній згоді учасників події можна значно швидше. Але при цьому існує кілька підводних каменів:

 • Ситуація може бути оцінена неправильно, і при очевидності вашої провини, на перший погляд, винною може бути як раз друга сторона, яка впевнено доводить свою правоту. Розібратися в такій ситуації може тільки поліція, а автоадвокат подбає, щоб ставлення служителів порядку не було упередженим.
 • Якщо ви все ж визнаєте свою провину, і виплатите потерпілому гроші на ремонт автомобіля, ви не можете бути впевненим в тому, що після того, як ви роз’їдетеся, потерпілий не викличе поліцію, повернувшись на місце події і заявивши, що ви, заподіявши шкоду його машині, виїхали не зупинившись. І «свідки», повірте, знайдуться. В такому випадку вам загрожує не тільки штраф, але і позбавлення водійських прав. І тільки грамотна юридична допомога допоможе все розставити на свої місця.
  Щоб уникнути подібної ситуації, якщо ви все ж вирішили не залучати поліцію, слід вимагати від потерпілого розписку про те, що ви передали йому певну суму (без зазначення причини), з його паспортними даними, датою і підписом. Крім того, ретельно приберіть з місця події осколки скла (краще відвезіть їх з собою, щоб потерпілий не зміг відновити наслідки ДТП).

4. Легальна фіксація ДТП без участі поліції.
Така можливість передбачена чинними в Україні Правилами дорожнього руху і допускається при обопільній згоді учасників ДТП і відсутності травмованих під час події людей. Складання відповідних документів в даному випадку здійснюється співробітником страхової компанії, яка і буде виплачувати страховку. У багатьох випадках – це оптимальний варіант. Для більшої впевненості слід самостійно зробити фото ДТП з різних ракурсів, і зберігати їх до повного вирішення ситуації.

5. Виклик поліції.
Виклику поліції слід по можливості уникати будь-якою ціною, якщо ви сіли за кермо в стані алкогольного сп’яніння, інакше вам не минути кримінальної відповідальності, навіть якщо ви не винні в ДТП.

Якщо все ж без поліції не обійтися, будьте обережні, навіть якщо ви абсолютно не винні в ситуації, що склалася. Складання протоколу має здійснюватися безпосередньо на місці події, тому не погоджуйтеся перенести цю процедуру в поліцейську дільницю. На жаль, співробітники правоохоронних органів можуть діяти упереджено, особливо якщо другий учасник події має на них якийсь вплив. Тому необхідно зафіксувати дорожньо-транспортна пригода за допомогою фото, добре також, якщо в автомобілі був включений відеореєстратор. Своєчасно викликаний адвокат по ДТП забезпечить вам грамотну правовий захист в будь-якій ситуації.

Задачі автоюриста при ДТП

Всіляких варіантів ситуацій, що складаються на дорогах дуже багато, і передбачити їх все просто неможливо. Ні дорожній інспектор, що виїжджає на місце події, ні суддя при розгляді події не будуть особливо турбуватися про захист ваших прав. Реалізувати їх грамотну захист може тільки досвідчений Автоюрист.

Адвокатське об’єднання Вексіллум з Києва, надає професійну юридичну допомогу при ДТП будь-якої складності, результатом якої є:

 • доказ невинності Клієнта, звільнення його від різного роду відповідальності;
 • в найскладніших ситуаціях – зведення відповідальності Клієнта до мінімуму;
 • стягнення з винуватця завданих вам збитків повну матеріальну суми, а також відповідного морального збитку.

Для реалізації даної мети Автоадвокат здійснює такі дії:

 • залучення оцінювачів до визначення збитків, завданих автомобілю Клієнта або іншого учасника ДТП;
 • вирішення спірних питань зі страховими компаніями, сприяння прискоренню отримання страхових виплат Клієнту;
 • сприяння в отриманні Клієнтом страховки в разі коли у винуватця події відсутня страховий поліс;
 • огляд місця ДТП і фотофіксація аварійної ситуації;
 • надання клієнту консультації (віддаленої або безпосередньо на місці події) з поведінки на місці ДТП і давати показання при складанні протоколу;
 • аналіз справи по ДТП, збір доказів невинності Клієнта, складання необхідного пакету документів, включаючи заяву Клієнта, адвокатський запит і т.д .;
 • оскарження дій співробітників правоохоронних органів при допущенні ними неточностей або навмисне неправильному тлумаченні причин ДТП;
 • супровід Клінта в суді;
 • робота з виконавчими органами щодо прискорення виконання рішень суду.

Засідання суду призначається приблизно через місяць після того, що сталося ДТП. Тому необхідно якомога раніше звернутися до адвоката, адже по «гарячих слідах» завжди простіше збудувати лінію захисту. До того ж на збір доказів і підготовку до суду потрібен час.

Адвокат по ДТП знає безліч нюансів, про які водії часто навіть не здогадуються. наприклад:

 • потерпілий в ДТП може отримати страховку, навіть в тому випадку, коли винуватець події не має страхового поліса;
 • якщо аварія трапилася з обопільної вини, то страховка по ОСАГО покладена обом учасникам ДТП;
 • втрата в ДТП товарної вартості автомобіля також підлягає компенсації.

Пам’ятайте, що без грамотної юридичної допомоги довести невинність набагато складніше. Тому краще завжди мати при собі контакти досвідченого Автоадвоката.

Юридична допомога при ДТП
5 (100%) 1 Голос[ов]
Бесплатная консультация