Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Як себе вести, якщо зупинили у нетверезому стані?

Водіння в не тверезому вигляді

Ухвалення таких заходів зумовлена ​​частими випадками ДТП з вини п’яних водіїв, тому вони цілком виправдані.
Але нерідко служителі правопорядку зловживають своїм становищем, притягаючи до відповідальності невинних водіїв або, часом, самі порушуючи закон при зборі доказів. Щоб захистити себе від неправомірних дій поліцейських або звести до мінімуму міру своєї відповідальності за порушення, водієві слід знати особливості процедури і як вести себе в такій ситуації.
Дуже важливо також якомога раніше звернутися за допомогою до адвоката з автосправи. Намагаючись захиститися самостійно, не знаючи підводних каменів і хитрощів з боку правоохоронців, можна ще більше нашкодити собі.

Отже, після того як вас зупинив співробітник поліції, він може змусити вас пройти огляд на алкогольне сп’яніння тільки за умови виявлення ознак, що регламентовані спеціальною інструкцією. Це може бути:

• порушення мови або координації рухів;
• запах алкоголю з рота;
• помітне рух пальців;
• зміна забарвлення шкіри обличчя;
• неприродне поведінку.

При відсутності цих ознак змусити вас проходити огляд не мають права.
Якщо ж, наприклад, ви випили вчора, і є перегар, це ще не привід притягувати до відповідальності, хоча огляд пройти доведеться. При цьому воно повинно відповідати Порядку огляду, прописаного в КУпАП.

Огляд може проводитися на місці зупинки транспортного засобу. Проводиться він може співробітником патрульної поліції з використанням технічних засобів, які мають допуск МОЗ та Держстандарту і мають спеціальний сертифікат, свідоцтво про держреєстрацію і свідоцтво про проведену перевірку, які водій має право вимагати пред’явити (п. 2.5 Інструкції 400-666). При їх відсутності результати огляду можна визнати недійсними.

Огляд повинен проводитися в присутності 2-х свідків. Свідком не може бути співробітник поліції або інша заінтересована особа.
Мундштук приладу повинен бути роздрукований безпосередньо перед проведенням перевірки при перевіряється і свідках. Далі повинен бути проведений контрольний забір повітря (повинен бути результат 0,00 проміле).
Результат огляду повинен бути занесений в протокол.

Водій не може відмовитися від процедури огляду, інакше він автоматично буде визнаний винним. Але він може не погодитися з результатами огляду на місці і вимагати огляду в медустанові. Якщо поліцейський відмовляється доставити вас в медустанову для огляду, необхідно вказати про це в протоколі, перш ніж його підписувати.

До речі, не слід відмовлятися від підписання протоколу, якщо вже він складений. Але перед підписанням, необхідно зафіксувати в ньому всі порушення з боку поліцейського (якщо вони були), наприклад:

• відмова пред’явити сертифікат відповідності чи свідоцтво про проходження алкотестером перевірки;
• відсутність понятих при проведенні огляду або запрошення в якості понятих поліцейських;
• невручення акта огляду;
• відмова в доставці в медустанову для проведення огляду.

Фіксація таких порушень в протоколі зіграє на вашу користь в ході судового розгляду.
Співробітники поліції навряд чи будуть вітати ваші зауваження в протоколі, а іноді вони просто в грубій формі припиняють спроби будь-яких відміток, крім підпису. Тому, бажано, по можливості, все, що відбувається фіксувати на відеокамеру. Зараз багато патрульні поліцейські оснащуються портативним відеореєстратором. Результати відеозапису можуть використовуватися як докази в суді. Але поліцейські не зобов’язані фіксувати всі події, тому вони можуть записувати тільки фрагменти, які доводять їх правоту, упускаючи факти свого неправомірної поведінки. Якщо ж у вас вийде зробити запис на власну відеокамеру, це може дуже допомогти вам у доведенні своєї невинності.

На жаль, навіть добре знають свої права водії при попаданні в складну ситуацію губляться під дією правоохоронців, і не завжди діють правильно. Тому краще перестрахуватися, і якомога раніше заручитися підтримкою досвідченого Автоадвоката.

«Адвокатське Об’єднання Vexillum» надасть вам кваліфікованого Автоадвоката, який забезпечить об’єктивність проведення огляду, і буде відстоювати ваші інтереси в суді. Щоб не шукати судорожно адвоката, коли вас вже зупинили на дорозі, майте завжди при собі номер телефону нашого АТ.

Бесплатная консультация
error: Content is protected !!