Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Як себе вести і що робити якщо прийшли з обшуком

Адвокат у кримынальних справах

Обшук – Ця слідча захід, крім реалізації прямої мети, яка полягає у виявленні доказів вашої провини, нерідко використовується, як засіб психологічного тиску. Тому важливо бути психологічно готовим до проведення обшуку і слідувати порадам адвоката у кримінальних справах.

При заяві про намір проведення обшуку, необхідно зберігати холоднокровність. Нервове напруження буде в цій ситуації грати проти вас. Перше, що ви повинні зробити – перевірити наявність підтвердження правомірності обшуку. Підставою для обшуку в приміщенні, яке є вашою власністю, може бути визначення слідчого судді. Таке визначення може бути використано тільки один раз і має містити:

зазначення терміну дії (він не може складати більше місяця з дня винесення рішення);
відомості про слідчого і прокурора, які подали клопотання про проведення обшуку;
вказівка ​​статті закону, на підставі якої було винесено ухвалу;
вказівка, в якому конкретно приміщенні повинен бути проведений обшук;
інформація про власника цього приміщення;
відомості про імовірно знаходяться на об’єкті осіб, речах або документах.
Визначення про обшук, а також документи осіб, які будуть займатися його проведенням, повинні бути пред’явлені ними ще до початку обшуку.

Рекомендації наших адвокатів, як слід поводитися під час обшуку:

Якщо вам заявили про намір провести у вас обшук, не слід цьому перешкоджати. При вчиненні опору ви можете бути притягнуті до відповідальності. Крім того, ваше опір не тільки не допоможе уникнути обшуку, а й призведе до того, що він буде проведений більш ретельно, не кажучи вже про нанесення збитку вибиванням дверей співробітниками слідчого відділу і іншими діями.
Не залишайте тих, хто проводить обшук одних в приміщенні, не виключено, що з їхнього боку буде провокація.
Чи не хапайте необдумано в руки предмети, які, нібито, були знайдені під час обшуку, але не належать вам. Адже так ви залишите на них відбитки своїх пальців, і довести потім, що ви не маєте до цих речей ніякого відношення буде неможливо.
Під час проведення обшуку обов’язково повинен складатися протокол, який в кінці процедури буде дано вам на підпис. Не підписуйте протокол, не читаючи. Якщо при прочитанні ви помітили неточність в протоколі, ви маєте право викласти зауваження у відповідній графі протоколу, перед тим, як його підписати.
Якщо слідчий або прокурор зробили незаконні дії, ви маєте право оскаржити слідчому судді.
Щоб уникнути тиску з боку слідчого або неправомірних дій під час обшуку, необхідно вдатися до допомоги адвоката. До речі, до адвоката у кримінальних справах слід звернутися відразу, як на вас заведуть справу.

Адвокатське об’єднання «вексилум» готове надати вам досвідченого адвоката у кримінальних справах, з яким необхідно зв’язатися відразу, як тільки вам заявлять про намір провести у вас обшук. Він не допустить провокацій і зловживань з боку осіб, які проводять обшук, а при необхідності оскаржить зловживання з їх боку. Присутність адвоката допоможе вам зберігати спокій під час обшуку і виключить будь-які протизаконні дії з боку слідчого або уповноважених ним осіб.

Як себе вести і що робити якщо прийшли з обшуком
5 (100%) 1 Голос[ов]
Бесплатная консультация