Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Стягнення аліментів: Юридична практика

Фото-Стягнення-аліментів
Нещодавно законодавством України була спрощена і одночасно стала жорсткішою процедура зарахування аліментів на користь дитини.
Оформлення аліментів на дитину (дітей) передбачено українським законодавством в двох варіантах:
• В добровільному порядку, виходячи з взаємного угоди між батьками.
• У примусовому порядку (через суд), в разі відмови одного з батьків, які не проживає з дітьми добровільно виділяти кошти на їх утримання. Звернення до суду в такому випадку ініціює той батько, з яким проживає дитина (діти) в поточний момент.

Як подати заяву на аліменти

Стягнення аліментів проводиться за спрощеною процедурою – за судовим наказом. Щоб такий наказ був виданий, необхідно звернутися в суд з відповідною заявою. Заява на стягнення аліментів має містити такі дані:
• найменування суду, куди ви звертаєтеся із заявою;
• відомості про позивача і відповідача, а також про дитину (дітях);
• виклад обставин конкретної справи (в розлученні, не проживає з сім’єю, не визнає дитину і т.д.);
• дата і підпис заявника, а також його прізвище та ініціали;
За цим позовом буде прийнято судове рішення, на підставі якого протягом трьох днів буде виданий судовий наказ.
Прискорена процедура присудження аліментів можлива тільки при дотриманні певних умов:
• батько – відповідач заперечує своє батьківство (материнство);
• позивач не вимагає аліменти в розмірі більшому, ніж встановлений мінімум.
Винесений судовий наказ (на відміну від судового рішення) не може бути оскаржений в апеляційному суді. Якщо платник аліментів не згоден з розміром суми, що підлягає оплаті або частиною від його доходу, присудженої судом до оплати, він має право подати до суду позов на зменшення аліментів.

Особливості стягнення аліментів на неповнолітню дитину

Відповідно до Сімейного Кодексу України обов’язку по утриманню дитини (дітей) до його повноліття, яке настає в 18 років, покладаються на його батьків. Якщо один з батьків відмовляється брати участь в утриманні дитини, з нього стягуються аліменти в судовому порядку.
У разі, коли дитина після досягнення повноліття продовжує навчання і потребує подальшої підтримки батьків, а вони мають можливість цю підтримку надавати, на них покладається обов’язок утримувати повнолітнього дитини до виповнення їй 23-х років.

Особливості стягнення аліментів після досягнення дитиною повноліття

У Сімейному Кодексі України передбачено обов’язок батьків утримувати своїх дітей до 23-х років в тому випадку, коли вони продовжують навчання в навчальних закладах і потребують допомоги від батьків. При цьому необхідно дотримуватися ще одна умова – батьки мають можливість надати цю допомогу.
Право на стягнення аліментів у такому разі не залежить від того, чи були присуджені аліменти до повноліття дитини чи ні. Аліменти після повноліття дитини також можуть виплачуватися на добровільній основі, в іншому випадку в суд необхідно подати новий позов на стягнення аліментів після повноліття дитини в зв’язку з його навчанням, приклавши відповідне підтвердження.

Розмір аліментів, що підлягають стягненню в 2019 році

Аліменти, що стягуються в судовому порядку, діляться на два види:
• в фіксується сумі, встановленої законодавчими нормативами і підлягає індексації;
• в певній частці (в процентному вираженні) від доходу батьків.
У першому випадку фіксується сума розраховується в розмірі 50% прожиткового мінімуму, затвердженого в Україні на момент виплати. Дана сума є мінімальним розміром аліментів.
Так як в 2019 році передбачено два зміни прожиткового мінімуму, розмір аліментів, прив’язаних до нього, становить:

 У якому порядку стягуються аліменти з непрацюючого батька

Безробітні батьки не можуть уявити документи про офіційне працевлаштування та підтвердження розміру заробітної плати. З цієї причини їм нараховуються аліменти тільки в твердо фіксованою грошовій сумі.
Але якщо безробітний має неофіційний дохід, і є підтвердження його поїздок за кордон, наявності у нього автомобілів, нерухомості і т.д., це буде прийнято судом при винесенні рішення про стягнення аліментів.

Розмір стягнення аліментів на одну дитину або декількох дітей

При прийнятті рішення про розмір стягнення аліментів, суд може керуватися:
• наявністю нерухомості у батька, з яким призначені аліменти;
• необхідними витратами на навчання, лікування дитини (в разі наявності захворювань) і т.д .;
• рівнем забезпеченості дітей, яким призначаються аліменти;
• сумою доходів, одержуваних регулярно відповідачем;
• кількістю людей, що знаходяться на утриманні у відповідача, та іншими факторами.

Якщо аліменти призначаються на утримання однієї дитини, то, за відсутності особливих обставин, вони складають 25% загального доходу платника. При призначенні аліментів на утримання двох дітей, дана сума становить 1/3 доходів платника, якщо дітей троє або більше, то йому доведеться розлучитися з половиною своїх доходів.
Звернутися до суду з позовною заявою про призначення аліментів на дитину, яка перебуває на вашому утриманні, можна самостійно. Але краще відразу звернутися за допомогою до адвоката.
Адвокатське об’єднання “Вексіллум” надасть вам адвоката, який не тільки напише заяву, але і подбає про збір відповідних документів, щоб сума аліментів була призначена в максимальному розмірі (якщо це можливо).
Як відомо, не всі платники аліментів вчасно виплачують призначену суму на утримання своїх дітей. Законодавством України сьогодні вжито серйозних заходів для притягнення таких осіб до відповідальності. Якщо ви все ще не домоглися отримання заборгованості по аліментах, зверніться до наших адвокатам, вони прискорять цей процес.

Стягнення аліментів: Юридична практика
5 (100%) 1 Голос[ов]
Бесплатная консультация