Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Що робити, якщо затопили сусіди

фото затопили соседи

Жителі багатоповерхових будинків не застраховані від неприємних сюрпризів у вигляді води, що ллється з верхніх поверхів. Причиною затоплення може бути, як невідповідний стан загальнобудинкових комунікацій, так і безвідповідальні сусіди. У будь-якому випадку ви станете перед проблемою зіпсованих речей і необхідністю термінового ремонту. При цьому постраждалі від затоплення мають право на відшкодування шкоди.

Виникає питання, як вести себе під час затоплення, і яких заходів слід вжити, щоб домогтися відшкодування збитку. Для довідки: під реальним збитком внаслідок затоплення маються на увазі втрати, понесені внаслідок пошкодження майна, а також витрати, необхідні для його відновлення. У статтями 1166 Цивільного кодексу України передбачено, що шкода, завдана фізичній особі, повинна бути відшкодована винуватцем шкоди в повному обсязі.

Відшкодування шкоди може бути здійснено сусідами на добровільних засадах, якщо сусіди не заперечують свою провину, і згодні сплатити заявлену вами суму збитку. В іншому випадку відшкодування шкоди доведеться добиватися в судовому порядку. А для цього, вам необхідно буде пред’явити суду вагомі докази провини сусідів і розрахунок вартості завданого збитку.

Тому, якщо ви виявили факт затоплення, слід не піддаватися емоціям, а діяти грамотно і чітко:

  • В першу чергу слід знеструмити квартиру, щоб уникнути ще більших неприємностей, з огляду на короткого замикання.
  • Знайти джерело затоплення.
  • Зафіксувати затоплення за допомогою технічних засобів (фото, відеозйомка), подбавши про коректне відтворення дати і часу зйомки.
  • З’ясувати і зафіксувати причини затоплення, залучити свідків, викликати представника ЖЕКу або ОСББ, які забезпечать письмове підтвердження факту затоплення.
  • Комісією з ЖЕКу або ОСББ повинен бути складений Акт про затоплення із зазначенням причин того, що сталося і завданої шкоди.

Після того, як докази факту затоплення зафіксовані, наступний етап – оцінка суми збитку, нанесеного затопленням. Зробити це буде легше педантичним людям, які бережуть все чеки, витрачені на придбання меблів, побутової техніки, матеріалів, закуплених для ремонту і самі ремонтні роботи. Але, такі зустрічаються, як правило, рідко. Якщо документи, що підтверджують вартість зіпсованих речей, відсутні, слід звернутися до експерта, який виконає професійну оцінку пошкодженого майна і складе відповідний документ. Можливий також варіант призначення експертизи в судовому порядку.

Коли всі документи будуть зібрані, і ви переконаєтеся, що домогтися мирової угоди з сусідами не вдасться, слід подати позовну заяву до суду.

Щоб напевно домогтися відшкодування матеріального і морального збитку, заподіяного вам внаслідок затоплення, слід, як можна раніше, заручитися юридичною допомогою. Якщо ви звернетеся до адвоката, як тільки виявите факт затоплення, він допоможе зібрати і грамотно оформити докази для суду, а також буде відстоювати ваші інтереси під час судових засідань.

Бесплатная консультация