Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Що буде, якщо не з’явитися до суду

Судове засідання

  • Будь-яке судовий розгляд передбачає присутність на ньому всіх учасників судочинства. Відповідно, кожна зі сторін судового розгляду повинна своєчасно отримати повідомлена з повідомленням дати і часу майбутнього судового процесу. Отримавши повідомлення, учасники судочинства не мають права ігнорувати вимоги суду, не з’являючись на засідання без поважних на те причин.
    За неявку на засідання суду без причини, визнаної судом поважною, або неодноразове ігнорування судових повідомлень суд може винести до неявившихся стороні стягнення у вигляді штрафу, розмір якого може становити до двох прожиткових мінімумів. Грошове суднове стягнення може бути накладене не тільки на позивача або відповідача, а й на свідка, який не з’явився на засідання. Так, в 2020 році свідкові, не з’явився в суд, загрожує штраф:
    • в розмірі 1000 грн., В разі слухання за цивільним або адміністративній справі;
    • в розмірі 2 500 – за ігнорування судового засідання по кримінальній справі.

Поважними причинами неявки до суду можуть бути визнані:

• несвоєчасне вручення повідомлення або його відсутність;
• хвороба учасника судового процесу, його малолітньої дитини або важкий стан близького родича (при наданні відповідного документа);
• смерть родича;
• виникнення надзвичайної ситуації (пожежа, затоплення, аварія і т.д.);
• тривале відрядження або знаходження за межами країни і ін.

Робота, відсутність грошей на дорогу, відмовка типу «забув про засідання» поважною причиною не є.
Учасник судового процесу, який з певних причин не може брати участь в засіданні суду в призначений день, повинен заздалегідь повідомити про це суд. При цьому слід подати клопотання про зміну дати або про розгляд справи без його участі (якщо це можливо).
Постанова суду про накладення грошового стягнення за неявку на судове засідання не може оскаржуватися окремо в апеляційному порядку, але при грамотних діях можна домогтися його скасування, посилаючись на безпідставність судового рішення. Формування правових передумов скасування постанови суду про штрафні санкції за неявку на судове засідання в кожному випадку здійснюється індивідуально після детального вивчення всіх обставин справи.
Кожен громадянин має право на перегляд судового постанови. Щоб реалізувати дане право, необхідно відразу ж після отримання повідомлення про грошове стягнення звернутися до досвідченого адвоката, який подасть в суд грамотно обгрунтоване клопотання про скасування штрафу і доб’ється прийняття по ньому позитивного рішення.

Бесплатная консультация