Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Розлучення в Україні: що треба знати

Фото Розлучення в Україні

Безсумнівно, розлучення – психологічно складний процес, дуже часто супроводжується скандалами, стресовими ситуаціями і т.д. Крім того, при розлученні доводиться вирішувати безліч спірних питань, особливо якщо в сім’ї є діти.

Розірвання шлюбу – досить довгий процес, який може ще більше затягнутися через його непрофесійне ведення. Грамотно вирішити сімейні суперечки з мінімальними витратами часу і нервів допоможе юрист у сімейних справах, який не тільки складе позовну заяву і збере підтверджуючі документи, а й буде супроводжувати на всіх етапах процесу розлучення. Тим, кому знадобився адвокат з розлучень в Києві, адвокатське об’єднання Вексіллум готове запропонувати свої послуги. Вашою справою займеться кваліфікований юрист, який має досвід роботи в сфері сімейного права.

Причини, які найчастіше призводять до розлучень в Україні

Як правило, розлучення – це зважене рішення, прийняте одним або обома членами сім’ї, які не бачать можливості продовжувати жити разом. Причин, що призводять до розлучення дуже багато. Найбільш поширеними серед них є:
• зрада одного з подружжя;
• відсутність у одного з членів сім’ї почуття обов’язку, невміння або небажання дбати про сім’ю;
• егоїзм, одноосібність одного з подружжя, небажання рахуватися з інтересами чоловіка (дружини);
• фінансові проблеми;
• залежність різного роду (алкогольна, ігрова і т.д.).
Крім того, існує безліч мотивів, які зумовлюють розлучення і рано чи пізно призводять до розлучення і сімейних спорах. Серед них:
• відсутність загальних інтересів, розбіжність у поглядах, які з часом призводять до відчуження і розпаду сім’ї;
• несумісність в характері, зміна характеру одного з подружжя або прояв його гірших сторін після укладення шлюбу;
• постійне втручання в подружні стосунки з боку батьків, друзів, родичів;
• низький матеріальний рівень;
• відсутність дітей або небажання одного з подружжя мати дітей;
• незадоволеність інтимними стосунками;
• алкоголізм, що супроводжується проявами сімейного насильства і т.д.
В окремих випадках складні сімейні відносини можуть бути вирішені без розлучення, для цього необхідне бажання зберегти сім’ю з обох сторін, підтверджені відповідними діями. Але частіше все ж сімейний конфлікт заходить в таку стадію, коли зберегти сім’ю вже неможливо, і розлучення не уникнути. Щоб уникнути неприємних сюрпризів під час шлюборозлучного процесу, слід скористатися професійною консультацією, яку може дати адвокат по сімейних справах.

Як подати на розлучення в РАЦС?

Оформлення розлучення в Україні можливе в РАЦСі або через суд. РАЦС має повноваження на здійснення даної процедури, якщо обоє з подружжя згодні на добровільне розірвання шлюбу і сім’я не має спільних неповнолітніх дітей. Крім того, в РАЦСі можна оформити розлучення за заявою одного з подружжя, що має рішення суду про визнання другого з подружжя недієздатним або безвісно відсутнім.
РАЦС може прийняти рішення про розірвання шлюбу навіть в тому випадку, якщо подружжя має майнові претензії. Розділ майна може бути здійснений в судовому порядку і після розлучення.
При подачі заяви на розлучення в РАЦС обидва подружжя повинні з’явитися в вибране відділення в призначений час і мати при собі паспорта, ідентифікаційні коди, а також Свідоцтво про шлюб. Форму заяви про розлучення видадуть безпосередньо в РАЦСі, при бажанні її можна скачати в Інтернеті. У разі, якщо один з подружжя не може з’явитися особисто для подачі заяви, він повинен завірити в нотаріуса свій підпис на написаному попередньо заяві, яку надасть в ЗАЦС інший член подружжя.
Заява на розлучення заповнюється, як правило, інспектором на підставі наданих вами документів. Після заповнення воно роздруковується і дається на підпис подружжю. Слід ретельно перевірити всі зазначені в заяві дані, так як вони будуть внесені до Свідоцтва про розлучення.
Законодавством України передбачено 30-денний термін на розлучення через РАЦС. Протягом цього терміну кожен з подружжя має право відкликати заяву.
При наявності в сім’ї неповнолітніх дітей, відсутності обопільного бажання розлучитися і для вирішення спірних питань, що виникають в шлюборозлучному процесі, подається заява на розлучення в суд.

Як подати на розлучення в суд?

Рішенням шлюборозлучного процесу займається, як правило, органом правосуддя за місцем проживання заявника або відповідача (якщо вони на момент подачі позову не проживають спільно).
При подачі позовної заяви на розлучення позивач повинен пред’явити паспорт та Свідоцтво про шлюб, а також підтвердження оплати судового збору. Якщо в сім’ї є неповнолітні діти, подаються їх Свідоцтва про народження. При оформленні розлучення з вагітною дружиною або при наявності в сім’ї дитини, якому не виповнився рік, необхідно представити документи, що підтверджують крайню необхідність розлучення.
При наявності неповнолітніх дітей і обопільній угоді подружжя має бути поданий договір про їхнє виховання і забезпеченні. В іншому випадку один з подружжя, з яким залишаються діти, може подати позов на аліменти. Чоловік, який претендує на стягнення аліментів, повинен додатково подати довідку про доходи.
Розділ майна при розлученні – ще одне питання, що супроводжується нескінченними суперечками і претензіями подружжя один до одного. Уникнути майнових суперечок, можна, підписавши шлюбний контракт при вступі в шлюб або під час подружнього життя. Якщо контракт не було укладено, і майнових суперечок не уникнути, дозволити їх з мінімальними втратами допоможе адвокат по розділу майна.

Процедура розлучення в Україні

Розлучення органами РАЦСу здійснюється через місяць після подачі заяв та сплати квитанцій. Якщо один з подружжя не може з’явитися в РАЦС в призначений час, він повинен попередити інспектора, що займається розлученням, і залишити письмову заяву про свою згоду на розірвання шлюбу.
Процедура розлучення в рацсі займе не більше півгодини і передбачає:
• складання актового запису;
• видачу Свідоцтва про розлучення кожному з колишнього подружжя;
• фіксування факту розлучення відміткою в паспорті.
Якщо один з подружжя бажає виміряти прізвище після розлучення, відповідна відмітка буде поставлена протягом місяця.
Розірвання шлюбу в судовому порядку здійснюється значно довше. Термін шлюборозлучного процесу, передбачений законодавством, становить 6 місяців, включаючи відстрочку і проходження апеляційного провадження. Даний термін може бути істотно скорочений при наявності спільної заяви про розлучення.

У скільки обійдеться розлучення в Україні?

Розлучення через РАЦС не зажадає зайвих витрат. Доведеться сплатити реєстрацію розлучення – 8,5 грн., А також заплатити за складання заяви (сума оплати може варіюватися в діапазоні 20-32 грн., В залежності від місця розлучення).
Розлучення через суд обійдеться значно дорожче. Вартість шлюборозлучного процесу формується з декількох складових:
• Судовий збір в розмірі о, 4 * прожитковий мінімум на одну працездатну особу. У 2019 судовий збір становить 768 грн. 40 коп. Деякі категорії можуть бути звільнені від судового збору.
• при подачі позову на розділ майна подружжя доведеться сплатити додатковий збір у розмірі 1% від суми позову;
• додаткові витрати (послуги перекладача, призначення експерта, витребування копій необхідних документів і т.д.) за потребою;
• послуги сімейного адвоката (ціна визначається індивідуально).

Послуги сімейного адвоката

Крім складання позовної заяви на розлучення і ведення шлюборозлучного процесу або справи про розподіл майна, адвокат з питань сімейного права може надати грамотну юридичну допомогу у вирішенні таких проблем, як складання позовної заяви про стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав батька, позбавлення батьківських прав матері і т. д.
До нього можна звернутися також в разі, коли чоловік не платить аліменти і при вирішенні багатьох інших проблем в досудовому або судовому порядку.

Розлучення в Україні: що треба знати
5 (100%) 1 Голос[ов]
Бесплатная консультация