Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Розлучення без згоди одного з подружжя

Фото Розлучення

Але нерідко трапляється так, коли один з подружжя проти розлучення або знаходиться в іншому місті (іншій країні). Тоді зацікавлена сторона може оформити розлучення в односторонньому порядку. Само собою зрозуміло, такий розлучення може бути оформлений тільки через суд.

Що робити, щоб отримати розлучення без згоди чоловіка

Першим кроком до оформлення розлучення в односторонньому порядку є складання позовної заяви до суду. Зразок такої заяви можна знайти в онлайн режимі і заповнити його самостійно. Але, якщо ваш чоловік (дружина) категорично проти розлучення, потрібно дуже ретельне складання заяви, для чого знадобиться консультація адвоката з розлучень.

Процедура оформлення розлучення в односторонньому порядку регламентується Сімейним і Цивільним процесуальним кодексом, які накладають певні обмеження на розірвання шлюбу в односторонньому порядку. Зокрема, позов про розлучення не може бути прийнятий до розгляду, якщо дружина вагітна або в сім’ї є дитина, вік якого не досяг року.

Суд приймає рішення про розірвання шлюбу в односторонньому порядку, грунтуючись причинами, викладеними позивачем, а також встановленими фактами, які свідчать про відносини між подружжям та іншими вагомими доказами про неможливість їх подальшого спільного життя.Позитивне рішення про розлучення буде прийнято судом, якщо позивач зможе довести, що продовження сімейного життя неможливо або що спільне проживання подружжя суперечить інтересам дітей, а також одного або обох подружжя.

Правила складання позовної заяви та інші особливості процесу розірвання шлюбу в односторонньому порядку (необхідні докази, свідки і т.д.) регламентуються Цивільним процесуальним кодексом.

Позов слід подавати в суд, розташований за місцем реєстрації відповідача, хоча законодавством передбачена можливість подання позовної заяви в іншому місці, обраному позивачем. При подачі позову доведеться сплатити судовий збір в установленому законом порядку. При ігноруванні відповідачем судових засідань з метою затягнути процес, рішення про розлучення може бути винесено без його присутності, якщо позивач представить переконливі докази необхідності розірвання шлюбу.

У свою чергу, відповідач може оскаржити рішення про розлучення в апеляційному суді. У цьому випадку розірвання шлюбу вступить в законну силу тільки після прийняття відповідного рішення апеляційним судом.

Сімейний кодекс України, а також Цивільний процесуальний кодекс передбачають рівні права подружжя в шлюборозлучному процесі, навіть якщо він ініційований тільки одним чоловіком і здійснюється в односторонньому порядку. Розглядаючи справу, суд гарантує дотримання прав, як позивача, так і відповідача. Тому в окремих випадках, коли позивач не зуміє переконати суд в неминучості розлучення або коли відповідач наведе незаперечні аргументи на користь збереження шлюбу, суд може прийняти рішення не розривати шлюб, давши можливість подружжю зберегти сім’ю.

Адвокат з розлучень надасть допомогу в написанні позовної заяви на розірвання шлюбу в односторонньому порядку, допоможе зібрати необхідні докази і аргументи на користь розлучення, буде сприяти прискоренню процесу розлучення і прийняття судом позитивного рішення.
Якщо до адвоката звернеться відповідач, він може отримати консультаційну підтримку по вибору лінії поведінки на суді, допомога в зборі доказів на користь збереження сім’ї і грамотний юридичний супровід під час судових засідань.

Розлучення без згоди одного з подружжя
5 (100%) 1 Голос[ов]
Бесплатная консультация