Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Правила подання позовної заяви

Фото Позовна заява

Як і будь-яка серйозна справа, подача позовної заяви має безліч нюансів, які відомі тільки фахівцям. Отже, висновок перший – щоб подати позов, краще звернутися за допомогою до адвоката. А чи будь-який адвокат підійде в такій ситуації? Завантажити форму заяви і заповнити її зможе кожен, але ви і самі можете впоратися з таким завданням. Але ж ви не звертаєтеся за допомогою до ендокринолога, коли у вас болить зуб. Юридична справа також має багато галузей, і не варто звертатися до адвоката з сімейних питань, коли у вас виник господарський спір і навпаки. Звичайно, якщо ви зайдете в будь-яку адвокатську контору, яка попадеться на вашому шляху, вам не відмовлять у допомозі (адже для них це можливість заробити), – складуть звичайну позовну заяву за шаблоном, за яке ще, можливо, і доведеться переплатити, як за виконання «непрофільного» замовлення. Ось тільки навряд чи така заява буде ефективна.

 

Поради, яких слід дотримуватися, щоб подати документи до суду:

• Вирушаючи в суд, необхідно підготувати потрібну кількість копій позовної заяви (крім суду, копія заяви повинна бути у самого позивача і відповідача (відповідачів)).
• Кожна копія позовної заяви повинна бути укомплектована всіма необхідними додатками (їх список зазначений в кінці зразка заяви).
• Якщо категорія вашої справи підлягає обкладенню судовим збором, його слід сплатити завчасно, приклавши квитанцію до пакету документів, що подаються. Суму, що підлягає оплаті і реквізити можна дізнатися безпосередньо в суді або у адвоката, який веде вашу справу.
• Дуже добре, якщо вам вдасться непомітно записати на відео весь процес подачі документів, це може стати в нагоді.
• Після прийняття у вас всього пакета документів, вам повинні повернути одну копію позову з усіма додатками. Він повинен бути завірений підписом співробітника, який брав документи і штампом із зазначеною датою. Перевірте, щоб все це було проставлено, в разі, якщо документи, якимось чином, будуть втрачені, що, на жаль, трапляється в судах, це буде вашим доказом, що ви дійсно їх подавали.
• Вам повинні надати контакти (номер телефону), щоб ви могли дізнатися, передано чи ваше заяву і який суддя займатися вашою справою.
• Тримайте при собі телефон, номер якого вказаний у поданих вами документах і регулярно перевіряйте поштову скриньку, щоб не пропустити повідомлення і повістку з суду. Якщо ви в денний час відсутні вдома, і вручити вам лист особисто важко, перевірте в поштовому відділенні, чи немає рекомендованого листа на ваше ім’я. Якщо ви хочете, щоб справа була вирішена на вашу користь, ви не повинні пропустити засідання.

Але, на жаль, в суді вас не завжди чекає доброзичливий прийом. Найчастіше співробітники апарату, які займаються прийомом документів, не відрізняються високим професіоналізмом, та й тактовності їм часом теж не вистачає, при цьому існує закономірність – чим менше кваліфікований такий фахівець, тим більше він хамить. Судді, як правило, ставлять їм в обов’язок перевіряти документи при прийнятті, але найчастіше більшість причіпок до подаваемому пакету документів є не що інше, як результат безграмотності і невихованості співробітників нижньої ланки суду. Поставити їх на місце може тільки професіонал, добре володіє буквою закону.

Ще одна часта причина відмови прийому позовної заяви – відсутність оплати мита та інших витрат. Поруч нормативних документів передбачена можливість подачі позову в суд без оплати судових витрат. Але співробітники апарату, а іноді і судді, часто ігнорують норми закону, відмовляючись приймати документи, поки не буде надано підтвердження оплати.

Такі відмови в прийнятті позову є незаконними. Їх можна оскаржити, звернувшись до голови суду або керівнику суднового апарату. Є ще одне рішення даної проблеми – відправити позов з усіма додатками до суду рекомендованим листом з повідомленням, тоді його зобов’язані будуть зареєструвати.

Якщо все ж позовну заяву прийнято, і справу передано судді, і навіть, якщо ви впевнені у своїй правоті, не на часі розслаблятися. Судді іноді розглядають справи «як-небудь», не вникаючи особливо адміністративного процесу, а часом і допускаючи процесуальні порушення у веденні справи і прийнятті рішення через свою непрофесійність або, що ще гірше, з меркантильних міркувань. І в такому випадку без хорошого адвоката не обійтися.

Якщо підготувати позовну заяву хоч з великою натяжкою може будь-який адвокат, то вести справу в суді повинен досвідчений адвокат, що працює в галузі, що відповідає вашій справі.
Адвокатське об’єднання Вексіллум надає послуги кваліфікованої юридичної допомоги в різних напрямках. У штаті компанії досвідчені адвокати, які спеціалізуються на веденні справ в різних галузях юриспруденції. Наш адвокат не тільки допоможе вам грамотно скласти позовну заяву і укомплектувати пакет відповідних документів, а й подбає про те, щоб він був прийнятий в суді, при необхідності буде супроводжувати вас на судових засіданнях, і допоможе домогтися позитивного рішення в найскладнішій справі.

Правила подання позовної заяви
5 (100%) 1 Голос[ов]
Бесплатная консультация