Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Огляд статті 130: нюанси, порядок дій

Фото 130 Стаття - Автоадвокат

Слід зазначити, що в останній редакції статті відповідальність за такі правопорушення істотно збільшилася:
• при першому порушенні передбачений штраф в розмірі 10 200 грн і позбавлення прав строком на рік;
• при повторному порушенні протягом року сума штрафу збільшується вдвічі, а прав можна позбутися на цілих три роки;
• третє порушення, зафіксоване за рік, загрожує штрафом в 40 800 і позбавлення прав на 10 років.

Такими штрафами буде обкладений водій, якщо він відмовиться від проведення процедури огляду, що теж є правопорушенням. Несплата штрафу загрожує арештом автомобіля виконавчою службою.

Юридична допомога при позбавленні водійських прав відповідно до ст. 130

Звичайно, за кермо п’яним краще не сідає. Але трапляються різні ситуації на дорозі, і іноді можна позбутися прав внаслідок неправомірних дій поліцейських. Тому слід знати, як себе вести в таких ситуаціях.
Нерідко поліцейські проводять огляд прямо на дорозі за допомогою алкотестерів, після чого видають протокол і тимчасовий дозвіл на водіння    замість прав. У цьому випадку протокол можна оскаржити. Тим більше, що далеко не завжди співробітники поліції можуть пред’явити вам   сертифікат відповідності на алкотестер і свідоцтво про його перевірку. Що стосується наркотичного сп’яніння, то його можна визначити тільки в спеціальному медзакладі. Поліцейські мали права самостійно робити такі висновки.
Отже, якщо вас зупинили на дорозі охоронці правопорядку і вимагають пройти огляд, не слід відмовлятися, але ви маєте право вимагати пред’явити сертифікат і дані про перевірку приладу, який буде використаний при огляді. Якщо ви не згодні з результатами огляду, вимагайте, щоб вас відвезли для його проходження в медустанову. Якщо огляд був проведений на місці, вимагайте для себе копію складеного акта. При оформленні протоколу напишіть пояснение.
Якщо ви все ж відмовилися пройти огляд, в протоколі повинні бути вказані ознаки сп’яніння, внаслідок яких вам було запропоновано огляд.
Його проведення на місці повинно здійснюватися в присутності двох свідків, які не можуть бути поліцейські і громадяни, в об’єктивності яких можуть виникати сумніви. Огляд в лікарні повинно проводитися не пізніше ніж через 2 години після того, як вам пред’явили підозру в сп’янінні.
Важливо також знати, що справа про оподаткування штрафом і позбавлення прав за ст. 130 має бути розглянута судом не пізніше ніж через 3 місяці після фіксації правопорушення, в іншому випадку вас не можуть притягнути до адмінвідповідальності.
Адвокат, що спеціалізується на справах щодо правопорушень водіїв, при своєчасному зверненні допоможе вирішити ситуацію на вашу користь.

Огляд статті 130: нюанси, порядок дій
5 (100%) 1 Голос[ов]
Бесплатная консультация