Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Купівля квартири в новобудові: юридичні аспекти

Як уникнути обману при купівлі квартири в новобудові. Рекомендації юриста

Навіть найнадійніші забудовники не можуть дати 100% гарантію, адже багато залежить ще і від стану економіки в той чи інший момент.
Але, з іншого боку, ризик вкладень в новобудову іноді виправдовується. Адже укладення договору з надійним виконавцем ще на етапі будівництва мають можливість отримати житлоплощу за вигідною вартості, а ось тим, хто вважають за краще не ризикувати, доведеться переплатити, купуючи житло в уже готовій новобудові.

Тобто, ризикувати все-таки можна, необхідно лише розуміти, на якій стадії забудови краще здійснювати операцію. Максимальний ризик існує при придбанні квартири в новобудові, яка знаходиться на початковій стадії будівництва.
А ось іпотечне кредитування на придбання квартири в новобудові може бути дуже до речі. Адже банк зацікавлений в надійності угоди, і сам перевіряє будівельну фірму, а також контролюватиме ведення будівельних робіт. Таким чином, іпотека є певною гарантією ваших вкладень. Проте, і в такому випадку, не можна втрачати пильність, повністю поклавшись на банк.

На що необхідно звернути увагу, щоб орієнтуватися в положенні справ на будівництві:
• Наявність дозволу на початок будівництва. Такий дозвіл повинен мати кожен забудовник, перш ніж приступити до будівництва. Щоб його отримати, компанія-забудовник проходить державну перевірку.
• Наявність у забудовника прав на ведення будівництва на конкретній ділянці.
• Наявність установчих документів у будівельної фірми.
• Відомості про будівельній фірмі, як юридичну особу, можна отримати в Реєстрі (ЄДР).
• Річна звітність за останні 3 роки діяльності фірми.

Крім того, забудовник повинен надати вам повний опис майбутнього житла, на яке ви претендуєте, визначити його фіксовану вартість і оголосити точну дату закінчення будівництва та введення будівлі в експлуатацію.

Тільки перевіривши всю цю інформацію, ви можете приймати зважене рішення про доцільність придбання квартири в новобудові ще до закінчення будівництва. Але навіть поверхове ознайомлення з переліком документів, які необхідно перевірити, ставить претендентів на житло в глухий кут. Адже далеко не кожен зможе розібратися в бухгалтерській звітності та багатьох інших документах профільного напрямку. Крім того, забудовники іноді практикують хитрі схеми, розібратися в яких без досвідченого юриста неможливо.

Адвокатське об’єднання Вексіллум надасть вам досвідченого юриста, що спеціалізується в даному напрямку діяльності, який надасть грамотну юридичну підтримку у виборі надійного забудовника, а також буде супроводжувати вас під час укладання угоди.

В якому будинку вибрати квартиру

На вибір майбутнього житла впливає безліч факторів. Найважливішими серед них є:
• Цегляний будинок або панельний. Квартира в цегляному будинку буде коштувати трохи дорожче, але вкладення виправдають себе в процесі експлуатації. Адже цегла має більш високі теплозберігаючі властивості. До того ж квартира в цегляному будинку легше піддається переплануванню.
• Розвинена інфраструктура. Транспортна доступність, наявність навчальних, медичних, культурних установ забезпечить комфортність проживання в мікрорайоні.
• Можливість вибору поверху (оптимальний варіант 4 – 8 поверх).
• Планування майбутнього житла. Крім планування самої квартири необхідно звернути увагу на такі моменти, як наявність пожежних спусків на лоджії, сміттєпроводу, вентиляційних шахт і т.д. А ось куди виходять вікна на загальний балкон може загрожувати проникненням нежданих гостей.
Сучасний будівельний ринок пропонує величезний вибір житла на будь-який смак. Необхідно тільки відповідально поставитися до вибору і перестрахуватися, скориставшись послугами досвідченого юриста.

Бесплатная консультация