Київ, вул. Володимирська 45, офіс 19

Чи діляться борги або інші зобов’язання при розлученні

Чи діляться борги або інші зобов'язання при розлученні

До таких зобов’язань відноситься і борг по кредитній карті, незважаючи на те, що вона була виписана на одного з подружжя. Не підлягають розділу тільки борги, які були зроблені одним із подружжя ще до вступу в шлюб.

Щоб реально оцінити картину, всі активи і боргові зобов’язання повинні пройти кількісну оцінку. Подружжя має право розділити все за обопільною згодою. Як правило, подружжя воліють розділ порівну, хоча вони можуть домовитися і про розподіл активів або зобов’язань на користь одного з них.

У разі, коли подружжя не може прийти до обопільної згоди з питань розподілу майна і боргових зобов’язань, вони можуть звернутися до суду. При відсутності обставин, що перешкоджають розділу, суд буде прагнути розділити активи порівну, і домогтися задоволення обох сторін, хоча досягти цього деколи буває дуже складно. Наприклад, одному з подружжя дістанеться меблі і побутова техніка, іншому – автомобіль і т.п.
Особливою складністю мають проблеми з розлученням, що передбачають розділення не тільки активів, але і боргових зобов’язань. Тут не може бути загальних порад, кожен розділ розглядається тільки в індивідуальному порядку. Хоча одна порада є – щоб не залишитися «біля розбитого корита» необхідно звернутися за допомогою до досвідченого адвоката. «Адвокатське Об’єднання Vexillum» має в штаті кваліфікованих адвокатів по сімейних справах, який допоможе вам вирішити ситуацію з мінімальними втратами.

Бесплатная консультация